O nás

Stáj

Kdo jsme a proč jsme se rozhodli začít

Jsme malá rodinná firma v krásném koutě naší země – Broumovském výběžku. Máme malou stáj chovných klisen s hříbaty a mladé koně do sportu. Zkušenosti jsme však roky sbírali v různých stájích, od chovných až po sportovní. Neustále jsme řešili, čím krmit klisnu, když stále nepřibírá? Co nejlépe dávat hříběti, aby prospívalo, mělo vyváženou krmnou dávku a nebylo překrmováno? A jak krmit koně v rekonvalescenci po operaci, když nesmí ven a potřebuje se dostat zpět do kondice? Snažili jsme se udělat maximum pro naše koníky, ale více jsme se setkávali s pouhými prodejci než poradci nebo nás to stálo spoustu času a ujetých kilometrů. Proto jsme se rozhodli vzdělávat se a rozšířit své znalosti ze školy.

Výživa koní v dnešní době

Dnešní moderní doba nám přinesla i moderní typy koní, což pro majitelé a chovatele znamená i začít krmit trochu jinak, než byli zvyklí. Navíc i vlivem klimatických podmínek se mění i skladba a kvalita píce, půda je často vyčerpaná a píce tak neobsahuje dostatečnou výživovou hodnotu, jako tomu bylo v minulosti. Je třeba doplnit i minerály a stopové prvky, které dříve získávali koně přirozeně z píce. Navíc je třeba přihlížet k mnoha faktorům (plemeno, kondice, využití, … ) a krmnou dávku uzpůsobit pro každého jedince.
Kvalitní výživa koně nemusí být nákladná, více záleží na správné skladbě krmení. Často se setkáváme s nevyváženou krmnou dávkou, málo pestrou – to vše se pak může projevit časem na zdraví koně a výkonu.
Naším cílem jsou Vaši spokojení koně. Budeme s Vámi hledat optimální řešení pro Vás a Vašeho koně, popřípadě zkonzultujeme koníkův problém s odborníky. Neustále chceme rozšiřovat a přizpůsobovat sortiment Vašim potřebám.

krmení koně
Scroll to Top
Registrace do eshopu
cookies

Pro zlepšení uživatelského komfortu jako je například uložení nákupního košíku, uchovávání historie procházení a běžnou analytickou činnost používají tyto stránky soubory cookies. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.

Přihlášení do eshopu