Historie značky AKO se začala psát už v roce 1942. Její zakladatel Paul Kolb, který vyrostl na farmě v bavorském Allgau, řešil problém, jak dosáhnout co nejvyšších výnosů na dostupných zemědělských plochách.

Pastevní plochy bylo třeba spravovat pomocí pásové pastvy a k tomu bylo nutné využít lehké a pohyblivé hrazení. Klasické dřevěné ohrady byly pro tento účel nevhodné a ani ostnatý drát, který je nahrazoval, nebyl tím nejlepším řešením. Tím se ukázal být elektrický ohradník.

Od té doby společnost AKO-Agrartechnik vyvíjela a vyráběla elektrická hrazení s konstantními, dynamickými inovacemi. Zásadními vlastnostmi ohradníků AKO je vysoká spolehlivost a výkon, vysoká účinnost (a tedy nízká spotřeba energie). Tyto vlastnosti se týkají jak samotkých zdrojů impulzů pro el. ohradníky AKO, jejichž nabídka je velmi pestrá, tak veškerých dalších prvků elektrického hrazení.

Scroll to Top
Registrace do eshopu
cookies

Pro zlepšení uživatelského komfortu jako je například uložení nákupního košíku, uchovávání historie procházení a běžnou analytickou činnost používají tyto stránky soubory cookies. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.

Přihlášení do eshopu